« Svibanj 2024 »

Korisne stranice

Posjet stomatologu

Učenici 2.c razreda i njihova učiteljica Bernarda Jandriš posjetili su 2. ožujka  stomatološku ordinaciju. Kako im je bilo pročitajte pod opširnije.

Posjet stomatologu

2.3. 2016. išli smo u posjet stomatologu. Ordinacija je bila mala, ali dovoljna da cijeli razred uđe.

Najviše me razveselilo kad je stomatologinja Zrinka izabrala mene da na meni pokaže kako rade instrumenti. Nije mi bušila zub i ništa slično. Govorila nam je kako ohrabruje djecu. Pokazala nam je kratku prezentaciju uz pomoć sestre Ivane. Najviše nam je govorila kako ispadaju mliječni zubi i kako rastu trajni zubi. Sestra Ivana nam je na modelu pokazala kako se peru zubi. Na kraju smo svi dobili poklončiće, „kapice“ za četkice za zube.

To mi je bio najbolji posjet stomatologu.

DARIA JAKELIĆ, 2.C

POSJET STOMATOLOGU

Jučer smo išli u Dom zdravlja Velika Gorica posjetiti stomatologa. Kad smo došli u čekaonicu, malo smo pričekali. Medicinska sestra Ivana nas je pozvala da uđemo u ordinaciju.

Upoznali smo stomatologinju Zrinku i predstavili smo joj se. Pitala nas je tko želi sjesti na zubarski stolac da nam pokaže cijeli pregled zuba. Javila se Daria. Stomatologinja nam je pokazala razne instrumente, čak nam je dala da pipnemo plombu. Zatim smo gledali prezentaciju o usnoj šupljini, mliječnim i trajnim zubima. Saznali smo s koliko godina će nam narasti koji zub i da trajni  zubi čekaju ispod mliječnih dok ovi ispadnu. Upozorila nas je da barem tri puta dnevno trebamo prati zube i da dva puta godišnje trebamo ići na pregled zuba. Medicinska sestra Ivana pokazala nam na modelu i velikom četkicom kako najpravilnije prati zube.

Na izlazu iz ordinacije dobili smo male poklone, držače za četkice za zube. Zahvalili smo se stomatologinji Zrinki i njenoj sestri Ivani  i veselo se vratili u školu.

ANA MURAT, 2.C

objavio: Davorka Facko-Vnučec   datum: 2. 3. 2016.

Ovaj tjedan: 2017