preskoči na sadržaj
 

Popis filmova za medijsku kulturu po razredima.

Ažurirano 10.02.2020. godine.  Poveznice na filmovima vode na

Portal Baltazar , gdje je potrebno ulogirati se sa AAI@EduHr identitetom i na Youtube.

Popis filmova za 1. razred, ažurirano 
1. B. Kolar Vau-vau
2. M. Jović i S. Fabrio Pale sam na svijetu
3. N. Kostelac Crvenkapica
4. B. Ranitović Srce u snijegu
5. N. Park Krive hlače
6. B. Dovniković i A. Marks Basne i bajke iz naše lektire I.
7. Filmovi iz serije kratkih animiranih i komičnih filmova o Loleku i Boleku,Tomu i Jerryju, Mickeyu Mouseu, Profesoru Baltazaru i Charlie Chaplinu

Popis filmova za 2. razred
1. I. Vrbanić Svi crteži grada
2. D. Vukotić Kauboj Jimmy
3. Z. Grgić Posjet iz svemira
4. A. Marks Kako je Ana kupila kruh
5. M. Lovrić Putovanje plavog lonca, Ružno pače
6. Lj. Jojić Svinjar, Kraljevna na zrnu graška
7. K. Golik Gliša, Raka i Njaka
8. M. Jović  i S. Fabrio Metla i Metlenko
9. W. Disney Snjeguljica i sedam patuljaka ili Pinokio
10. Filmovi iz serije kratkih animiranih i komičnih filmova o Loleku i Boleku, Tomu i Jerryju, Mickeyu Mouseu, Profesoru Baltazaru Charlie Chaplinu
11. Televizijske emisije s tematikom doma, škole i zavičaja

Popis filmova za 3. razred
1. M. Blažeković Palčić
2. D. Vunak Mali vlak
3. Lj. Heidler Lisica i gavran ili Lisica i roda ili Lav i miš
4. B. Dovniković, A. Marks Dva miša
5. M. Blažeković Čudnovate zgode šegrta Hlapića
6. M. Relja Vlak u snijegu
7. V. Fleming Čarobnjak iz Oza
8. A. Adamson, V. Jenson Schrek
9. R. Minkoff Velika pustolovina Stuarta Maloga
10. Z. Grgić, A. Zaninović, B. Kolar Izbor filmova o Profesoru Baltazaru

Popis filmova za 4. razred
1. D. Vukotić Krava na Mjesecu
2. B. Dovniković Znatiželja
3. D. Vukotić Piccolo
4. M. Blažeković Čudesna šuma
5. V. Tadej Družba Pere Kvržice
6. O. Gluščević Vuk
7. B. Marjanović Mala čuda velike prirode (izbor)
8. T. Burton Batman
9. R. Donner Superman

Popis filmova za 5. razred
1. B. Dovniković Znatiželja
2. D. Vukotić 1001 crtež, Igra
3. W. Fin, J. Sanford Pobuna na farmi
4. W. Disney po izboru
5. C. Wedge, C. Saldanha        Ledeno doba
6. Suvremeni animirani filmovi po izboru
7. Što je film: Uvod u filmske vrste

Popis filmova za 6. razred
1. Filmska izražajna sredstva: slika, promjenjiva slika - jedan od sljedećih filmova:   
2. Braća Lumiere Poliveni poljevač, Ulazak vlaka u stanicu
3. G. Melies Put na Mjesec
4. P. Krelja Povratak
5. R. Zemeckis Forrest Gump
6. S. Raimi Spiderman 2
7. G. Lucas Zvjezdani ratovi (serijal)
8. W. Wyler Ben Hur
9. Kazalište: Sve je to kazalište, Gužva na pozornici

Popis filmova za 7. razred
1. Što je film: Igrani film
2. Što je film: Gluma u filmu
3. Filmovi Ch. Chaplina
4. S.  Daldry         Billy Elliot (ili neki drugi suvremeni film po izboru koji je dobio dobrekritike ili značajne nagrade)
5. K. Golik Tko pjeva, zlo ne misli

Popis filmova za 8. razred
1. Što je film: Filmska montaža
2. Zagrebačka škola crtanoga filma (Bourek, Grgić, Vukotić, Dovniković i dr.)
3. R. Sremec Zelena ljubav
4. I. Škrabalo Slamarke divojke
5. Z. Tadić Druge
6. A. Babaja Breza
7. Romeo i Julija
8. R. Benigni Život je lijep

 

 


 


 


 


Raspored autobusa

Tražilica



Informacije

Popis udžbenika

Školski list

Šaljite priloge za

novi 31. broj


Moto i vizija škole

    


Brojač posjeta
Ispis statistike od 15. 1. 2010.

Ukupno: 865917
Ovaj mjesec: 745
Ovaj tjedan: 745
Danas: 151




preskoči na navigaciju