« Svibanj 2024 »

Korisne stranice

Dani otvorenih vrata PŠ Dubranec

U nedjelju, 30. ožujka 2014. godine u područnoj školi Dubranec (O.Š. Eugena Kvaternika) održani su Dani otvorenih vrata. Učiteljice su pripremile prigodan program s ciljem da predstave uvjete i rad škole svim bivšim, sadašnjim i budućim učenicima i roditeljima, kao i svim ostalim stanovnicima ovoga kraja.

Program je započeo nakon zajedničke svete mise u župnoj crkvi BDM Snježne i u suradnji s vlč. Stjepanom Barićem, koji je sve okupljene pozvao u školu.

Prije početka službenog dijela programa okupljenima se sa nekoliko riječi obratio ravnatelj Ivica Gazdić. Izrazio je veliko zadovoljstvo na tolikom broju okupljenih, ali i ukazao na činjenicu da je ovo jedna od rijetkih škola u Republici Hrvatskoj koja nema pitke vode, jer u selu nema gradskog vodovoda. Potaknuo je roditelje da zajedno s mještanima i župnikom pokušaju utjecati na što skorije rješavanje tog zaista velikog problema.

Nakon što su učiteljice uz pomoć PowerPoint prezentacije i izložbe fotografija pokazale prošlost i sadašnjost područne škole Dubranec kroz događanja tijekom školske godine uslijedile su likovne radionice. Djeca, zajedno s roditeljima, su mogla izraditi uskršnje čestitke, ukrasiti pisanice, te izraditi stalke za pisanice.

Na kraju se stotinjak okupljenih posjetitelja počastilo domaćim kolačima i kavom na prigodnom domjenku. Druženje je proteklo u ugodnom  i veselom ozračju.

Ovim putem zahvalile bismo svim prisutnima, posebno ravnatelju, predstavnicama školskog odbora, pedagoginji, psihologinji, knjižničarki  o ostalim kolegama škole na dolasku i potpori koju su nam pružili.

Učiteljice: Andreja Mišić, Irena Meštrović. Gordana Lektorić i Martina Mamić.

objavio: Maja Mačinko   datum: 24. 4. 2014.