« Svibanj 2024 »

Korisne stranice

EU tjedan kretanja

Prošli tjedan u našoj školi obilježili smo Europski tjedan kretanja u Velikoj Gorici.

Povodom Europskog tjedna kretanja u Velikoj Gorici održale su se razne radionice i natjecaja.

PROGRAM:

16.09.2008 UTORAK, DAN SMIRENOG PROMETA

Od 10 do 12 sati, Školska i Kurilevečka ulica bile su zatvorene za promet. Djeca iz osnovnih škola oslikavala su ulice, igrala gumi-gumi, graničara i ostale igre. Skupina učenika iz naše škole, Šimun Kastrapeli, Antonela Fekretija, Krešimir Crnić te Angela Ličko (učenici VIIb razreda i članovi Prometne grupe) su pod vodstvom psihologice Gordane Novković i profesorice Maje Mačinko na semaforima dijelili majice vozačima u automobilima sa više od dva putnika. Zatim su sa predstavnicima gradske vlasti zaustavljali bicikliste i dijelili im bedževe uz pohvalu što koriste bicikl kao prijevozno sredstvo. Na kraju su obišli ulice, i pod brisače pogrešno parkiranih automobila stavljali pauke, a cvjetove na dobro parkirane automobile.

17.09.2008 SRIJEDA, DAN HODANJA I TRČANJA

U vremenu od 10 do 12 sato održali su se kratki tečajevi nordijskog hodanja za učenike, i građane u parku dr. Franje Tuđmana. Osmi razredi radili su osnove nordijskog hodanja pod voditeljstvom profesorice tjelesne kulture Dubravke Opačić. Učenice koje su sudjelovale su učenice VIIId razreda, Vilc Ana i Antunović Katarina. Sedmi razredi sudjelovali su u Orjentacijskom trčanju u čemu smo postali najbolja škola u Velikoj Gorici, a natjecatelji su dobili i nagrade-čokoladu, a 1. i 2. mjesto zaslužilo je čokoladu i usb stick. Učenici VIId razreda osvojili su slijedeća mjesta: Leskovar Fran-2.mjesto, Filipančić Doroteja-3.mjesto, te Golubić Ivona-4.mjesto.

18.09.2008. ČETRVTAK, DAN ČISTOG ZRAKA

U 12 sati puštena je u rad stanica za mjerenje kakvoće zraka, a na kratko predavanje pozvani su učenici, članovi eko grupe, te građani. Na predavanje su otišli učenici naše škole,sudionici eko grupe, pod pratnjom profesorica Vesne Godinić i Ljiljane Gojević.

19.09.2008 PETAK, DAN OSOBA S INVALIDITETOM

20.09.2008 SUBOTA, DAN BORAVKA NA OTVORENOM

U 9 sati ujutro započela je sadnja drveća na odlagalištu u Mraclinu. u parkovima škola i u Cvjetnom naselju. Učenici petih razreda, članovi prirodoslovne grupe,  već u 8.30 ujutro u pratnji profesorice Jasminke Lemić otišla su u Mraclin te pomogla u sadnji., a naša eko grupa je zajedno sa profesoricom Vesnom Godinić sadila drveće u parku škole.

21.09.2008. NEDJELJA, DAN PJEŠAČENJA

U 9 sati organiziran je grupni polazak 20 naših učenika zajedno sa profesorima Milanom Rupićem, Dubravkom Opačić i Marinom Gverić, a sastanak se održao ispred spomenika poginulim braniteljima gdje smo dobili mapu pješačenja. Zatim smo krenuli za Veliku Mlaku. U 10 sati smo stigli do Mlake, gdje su se svi sudionici okupili u dvorištu OŠ Velika Mlaka uz jabuke, vodu i sendviče. U 11 sati održana je misa u Crkvi Sv, Barbare,a u 12 sati organiziran je povratak.

22.09.2008 PONEDJELJAK, MOŽE I BEZ AUTOMOBILA

Zadnji dan održana je promocija bicikla i vlaka. Od 10 do 12 sati učenici naše škole, u pratnji profesora Vinka Lujića, otišli su na poligon za bicikle u Cvjetno naselje gdje se održala izložba bicikala i odjeljene su nagrade za naj bicikl. Taj dan je grad častio sve koji su odlučili putovati vlakom-dobili su besplatne povratne karte za Zagreb i Sisak.

objavio: Maja Mačinko   datum: 22. 9. 2008.