« Svibanj 2024 »

Korisne stranice

Terenska nastava iz fizike, Rimac automobili d.o.o.

Terenska nastava iz fizike

Pratnja: Ivana Zec, Lidija Eret, Igor Pešić

Odredište: Rimac Automobili d.o.o., Industrijska 13, Sv. Nedjelja

www.rimac-automobili.com

Groblje (obilazak groba bivšeg župnika Josipa Frkina)

Cilj: Upoznati učenike s širokom primjenom elektromotora, konkretno u auto industriji, te s problemima i potrebama istog pri implementaciji u karoseriji

Učenici su razmatrali, a u konačnici pojedini i isprobali sve prednosti elektro designa u autoindustriji. Fizika se bjelodano demonstrirala preko svojih zakona (Newton, inercija, okretni moment, snaga..) u obličju surova ubrzanja ostavljajući klasična oktanska rješenja u ugljičnim i polimernim izmaglicama na cesti i ropotarnici želja svih nazočnih. Nagle promjene smjera i street drift jasno su šarale neke nove smjernice sinapsama 8a i 8b razreda. Nitko više ne želi „bukavce“, a daljnji podstrek u školovanju i svrsi obrazovanja bio je transparentan, baš kako je u politici kao takav bio eksploatiran. Onim što smo vidjeli možemo samo zaključiti da nam skora budućnost dolazi tiho i neupitno ulazi u legendu, baš kako se to običava reći terminologijom špageti westerna, pardon brzih i žestokih.

Sve ovo ne bi bilo moguće da nije bilo sluha, dobrote i susretljivosti g. Rimca i njegova tima koji je za nas iznašao vremena usprkos užurbanu ritmu i ako je suditi po onom što smo vidjeli i čuli i velikoj prekretnici u njihovim životima. Još jedno veliko hvala i veselimo se narednim susretima. Ponajviše djeca!

Igor Pešić, prof.

objavio: Maja Mačinko   datum: 15. 11. 2011.