« Svibanj 2024 »

Korisne stranice

Dan bez zvona i ocjena

U našoj školi 1. listopada održao se dan bez zvona i bez ocjena. Poledajte što se sve događalo!

U Muzeju za umjetnost i obrt

Dana 21. listopada 2008. učenici 8. a i 8. b razreda obilježili su Dan bez zvona i ocjena odlaskom u Muzej za umjetnost i obrt u Zagrebu. Tamo su, uz stručno vodstvo namijenjeno učanicima razgledali stalni postav. Nakon toga upoznali su se s kiparskim djelom hrvatskog, svjetski poznatog, umjetnika Dušana Džamonje čija je izložba nedavno postavljena. Na kraju su svratili na Bundek gdje su se zabavili i uživali u lijepom danu.

Klara Janečić, 8. b

TEHNIČKI MUZEJ

Učenici sedmih razreda naše škole, umjesto da prodaju kruh i peciva, posjetili su Tehnički muzej u Zagrebu. U tehničkom muzeju odmah smo se upaoznali s rudnicima i završili u ugljenokopu, prešli preko zvijezda do prometa. Na kraju smo pogledali vodenice i izveli jedan mali pokus,  a ubrzo smo vidjeli i kako radi parni stroj. Bilo je vrlo zabavno i poučno te jedva čekamo sljedeći izlet u muzej.

Ana Andrilović, 7.a

U ZOO-u

Živimo nedaleko Zagreba, ali usprkos tomu mali broj nas redovito posjećuje zagrebački Zoološki vrt. Neki se i ne sjećaju kad su zadnji puta bili na tom prekrasnom, lijepo uređenom i odlično opremljenom mjestu. Zato su prigode poput Dana bez zvona i ocjena, dan kad je nastava organizrana na drugačiji način, nama više po volji, odlične za posjet mjestima na koja inače rijetko idemo ili uopće ne možemo ići. Ova godine pala je odluka da prijepodne toga provedemo u ZOO-u. Iako je jutro bilo maglovito, mogli smo vidjeti brojne zanimljive i neobične životinje. A kako smo došli rano, u vrtu smo bili gotovo sasvim sami što je bila prigoda da u miru i pažljivo promotrimo sve životinje. Mnoge su nam se svidjele, ali ipak najviše smo uživali promatrajući one najzaigranije - tuljane i majmunčiće. Valjda zato što su zaigrane baš kao i mi.

Iva Spajić, 7. b

objavio: Maja Mačinko   datum: 1. 10. 2008.