Učenička zadruga Eugen

PROJEKT: Putevima Hermanna Bollea- Mirogoj

U četvrtak, 9. listopada 2023., započeo je nastavak provođenja projekta "Putevima Hermana Bollea". U okviru ovog projekta, učenici istražuju kroz različite aktivnosti lik i djelo arhitektaHermana Bollea.

Cilj ovog istraživanja bio je potaknuti učenike da prepoznaju vrijednost njegove ostavštine u svojoj okolini. U aktivnosti  su sudjelovali učenici iz 7.a i 7.b razreda. Nataša Čurić, Nika Koričan  i Kristina Panižić bile su učiteljice koje su pratile učenike tijekom posjeta Mirogoju. Tamo ih je  dočekao vjeroučitelj i književnik Nikola Kuzmičić, koji im je pokazao lokacije spomenika mnogim hrvatskim velikanima.

Učenici su imali priliku razgledati Mirogojske arkade i obići posljednja počivališta mnogih poznatih osoba iz hrvatskog javnog, kulturnog i političkog života.

Učenici su dobili zadatak pripremiti kratko izlaganje o ovim poznatim osobama i o samim Mirogojskim arkadama. Na ovaj način su brzo saznali više o životima Franje Tuđmana, Miroslava Krleže, Marije Jurić Zagorke, Jakova Gotovca, Ljudevita Gaja, Vatroslava Lisinskog i mnogih drugih poznatih Hrvata koji su sahranjeni na Mirogoju. Ovaj posjet je bio izvanredna prilika za učenike da bolje razumiju kulturno i povijesno nasljeđe svoje zemlje.

objavio: Nataša Čurić   datum: 9. 10. 2023.