Ovaj tjedan: 1958

Kaj

Književna smotra

Strani jezici

Hrčak, portal hrvatskih znanstvenih časopisa

Dobrodošli na stranice knjižnice OŠ Eugena Kvaternika!

Fond naše školske knjižnice možete pretraživati u katalogu (kliknite na logo).

Upute za korištenje kataloga.(preuzeto sa stranica KGZ)

RADNO VRIJEME KNJIŽNICE:

PONEDJELJAK, ČETVRTAK 13-19 sati;

UTORAK, SRIJEDA, PETAK: 8 -14 sati

rad petkom poslijepodne: 29.09., 27.10., 24.11., 22.12., 19.01., 16.02, 15.03., 12.04., 10.05., 07.06.

Voditeljica naše knjižnice je stručna suradnica knjižničarka:

Davorka Facko-Vnučec; mail: knjiznica.oseugenakvaternika@gmail.

PRAVILNIK O RADU ŠKOLSKE KNJIŽNICE, PROPISI U KNJIŽNIČARSTVU

WEB STRANICA VIRTUALNE KNJIŽNICE KNJIŽNICA NA TEAMSU

KNJIŽNICE NA KARTI

Pravilnik o radu skolske knjiznice OS Eugena Kvaternika Velika Gorica 2023..docx

Gledali smo, posjetili smo, obilježili smo...

Izložba Svijet igračaka u Etnografskom muzeju i Advent u Muzeju za umjetnost i obrt

U četvrtak, na blagdan Svetog Nikole, učenici 2.c, 3.b, 3.c i 4.c razreda posjetili su dva muzeja - Etnografski muzej i Muzej za umjetnost i obrt. U Etnografskom muzeju je postavljena nova izložba Svijet igračaka u kojoj su prikazane dječje igračke iz hrvatske baštine, dok je Muzej za umjetnost i obrt postavio izložbu Advent u MUO koja je posvećena tradiciji slavljenja božićnih blagdana u Hrvatskoj.

Evo kako o poslijepodnevu provedenom u muzejima govore učenici 2.c i 4. c razreda:

Bili smo u Etnografskom muzeju i Muzeju za umjetnost i obrt. U Etnografskom muzeju vidjela sam nošnje i kako su se ljudi prije odijevali. U Muzeju za Umjetnost i obrt vidjeli sam drvene kućice za lutke. U umjetničkoj radionici crtali smo zvijezde, borove i pahuljice na čeestitkama. Bilo mi je super.
Patricija Lukinić, 2.c

Bili smo u Etnografskom muzeju i Muzeju za umjetnost i obrta. U Etnografskom muzeju smo vidjeli svijet igračaka. Vidjeli smo starinske igračke. U Muzeju za umjetnost i obrt vidjeli smo obilježja adventa. Jako sam uživala gledajući igračke i advent iz bakine i dedine mladosti.
Lucija Žagar, 2.c

Vidjeli smo dva muzeja, Etnografski muzej i Muzej za umjetnost i obrt. Vidjeli smo kao su u prošlosti kitili borove i s čime su se igrali. Radili smo božićne čestitke. Vidjeli smo i vlakić. Putovali smo autobusom. Ovo mi je bio najbolji izlet do sada.
Martina Jančić, 2.c

Učenici 2.c, 3.b, 3.c i 4.c razreda i njihove učiteljice bili su 6. prosinca 2012. godine na Svetog Nikolu u Zagrebu. Posjetili su Etnografski muzej i izložbu Svijet igračaka. Izložba je prekrasna i prikazuje igračke naših predaka. Drvene, glinene svirale, metalne na navijanje, plišane medeke i ostale čarolije. Bili smo i u Muzeju za umjetnost i obrt i pogledali izložbu Advent u Zagrebu. Tu smo na radionici izradili božićne čestitku. Kad smo se vratili u školu još su nas dočekali i bomboni Svetog Nikole. Sveti Nikola u školi taj dan bio je jako sladak.
Katja Gibač, 4.c

Evo kao su neki od učenika opisali svoje igračke:

Moj plišani medvjedić dobrog srca

Ja sam svoju medvjedicu dobrog srca dobila za šesti rođendan. Njezino ime je Duga.

Ona je velika, ima bucmasti trbuščić i zelene je boje. Jako je slatka i umiljata kao šlag na torti. Najdraža mi je. Kad god spavam, čvrsto ju stisnem, onda zasvijetli u mraku. Igramo se da je ona moja seka, da je došla kod frizera i radim joj frizure. Igramo se i škole. Ona je učenica, ja učiteljica. Nekad se igramo i kafića, obje poslužujemo mamu i baku. Tada se mama i baka igraju s nama. Mi smo u odličnim odnosima. Spavam s njom, družim se, igramo se i plešemo. Kad se probudim gledamo televiziju.

Uz nju pišem i zadaću. Ponekad šijem haljinicu za nju i ostale plišance, pa se igramo modne revije i biramo pobjednika, Razgovaram,o kako ćemo se igrati, što ćemo raditi cijeli dan, gdje ćemo ići.

Pitate se zašto baš ona? Pa reći ću vam. Zato što je posebna i jedinstvena, ima dobro i osjećajno srce i najbolja mi je plišana igračka. A da je tek vidite, prekrasna je. Kad sam tužna ona me veseli, kad sam sretna još me više razveseli. Zato je ona moj broj jedan.

Laura Maurac, 4.c

Moja  Nana ima srce

Imam puno igračaka, a najbolju ću vam danas opisati. Imam jednu lutkicu koja se zove Nana, ona mi je kao mlađa sestrica. Dobila sam je od bakice za četvrti rođendan. Baka je znala da želim mlađu sestricu pa mi je kupila Nanu.

Izgleda kao mali anđeo u rozoj haljinici s ružama. Na svojoj plavoj, mekoj kosici ima rozi šeširić a na nogama ima crvene balerinke i ono najvažnije nisam vam opisala njezin osmjeh, razvukao se od uha do uha. Najdraža mi je zato što uvijek kad pođem spavati kad je zagrlim osjetim toplinu kao da i ona mene grli. S njom mi je najdraža igra kad smo kod bake i idemo na piknik. Sjedimo na dekici, jedemo sendviče, pijemo čaj i grickamo kekse. Mi smo kao dvije male slatke sestrice. Razgovaramo o tome kako sam provela dan i što će mi ostati u sjećanju.

Zato što mi daje potporu  kao prava mlađa sestrica, zato je tako volim i  zato  sam nju izabrala.

Katarina Žuljević, 4.c

objavio: Davorka Facko-Vnučec   datum: 8. 12. 2012.

Ovaj tjedan: 1958