Natječaji u 4.b

Izvješće o natjecanjima u 4. b

Učenici 4. b razreda su  i ove školske godine sudjelovali na raznim likovno – literarnim natječajima za učenike osnovnih škola. Evo ih redom:

• Likovni natječaj GK A. Kovačića iz Zaprešića  Iustracija djela Ivana Kušana, Koko u Parizu i Koko i duhovi. Sudjelovali su učenici : Jan Paulin, Roza Cvetko, Marko Jančić i Nela Bačić. Na izložbu su pozvani M. Jančić i N. Bačić čiji su radovi izloženi i nagrađeni priznanjem .
  • Na isti natječaj u 2. polugodištu, ali na temu  djela M. Lovraka sudjelovali su : Luka Pauk, Petra Birek, Lukas Gutvald,  Lovro Krmpotić, Ivona Šćetko i Izabela Anić.
  • Likovni natječaj Pokaži mi svoj let kada je sreća bila tvoj najveći prijatelj u organizaciji OŠ A. Šenoa iz Zagreba – sudjelovale su : Ivona Šćetko i Flora Jagar. Oba su rada izložena , a Ivonin je rad osvojio 1. nagradu.
  • Međunarodni likovni natječaj Vzorek  iz Slovenije gdje je tema bila uzorak tkanine ili sl. Sudjelovali su : Lovro Krmpotić, Lucija Švabenic i Izabela Anić. Izabelin je rad uvršten u virtualnu izložbu.
  • Melitino proljeće- proljetni trenutak sreće, 4. međunarodni likovno – literarni natječaj u organizaciji OŠ Oroslavje uz pokroviteljstvo Ministarstva znanosti i obrazovanja, Krapinsko-zagorske županije i Grada Oroslavja. Sudjelovali su: Roza Cvetko, Izabela Anić, Flora Jagar i Lucija Švabenic.  Svi učenici su dobili zahvalnice za sudjelovanje.
  • Likovni natječaj „Hrašćinski kraljuš“  Čarolija boja u djelima Ivane Brlić Mažuranić u organizaciji Društva „Naša djeca“ Hrašćina. Sudjelovali su učenici : Marko Jančić, Petra Birek i Noa Hadžić Mate. Rad M. Jančića je pohvaljen te je pozvan na izložbu .
  • Kreativni  natječaj Naslikaj Kosjenku i Regoča povodom 150. godišnjice rođenja IBM te izvedbe opere Regoč u Zagrebu u organizaciji Udruge za promicanje kulture  DUD, Vrbovec.                     Sudjelovali su učenici: Danylo Peretiahin, Ivona Šćetko, Izabela Anić, Jan Paulin, Leona Zidar, Marija Martinović, Nela Bačić i Roza Cvetko. Svi radovi su uvršteni u izložbu na premijeri opere.                 Rad D. Peretiahina osvojio je 2. nagradu.
  • Na 6. državnoj predsmotri u V. Gorici i smotri u Varaždinu  u usmenom pripovijedanju sudjelovao je učenik Dominik Brčić ulomcima iz Bambija te postigao 2. mjesto.
  • Likovno literarni natječaj Jedan dan u obitelji u organizaciji Krapinsko-zagorske županije i povjerenstva za ravnopravnost spolova čiji je cilj poticanje nediskriminirajućih stavova prema rodnim i spolnim razlikama, uvažavanje različitosti.                                                                                      Sudjelovali su učenici: Leona Zidar, Nela Bačić, Lucija Švabenic, Ivona Šćetko i Flora Jagar s likovnim radovima i svi su dobili priznanje za sudjelovanje.                                                                       Dominik Brčić i Roza Cvetko sudjelovali su s literarnim radovima za koje su i nagrađeni – Dominik za 2. mjesto, a Roza za 3. mjesto. Oni su i pozvani na svečanu dodjelu nagrada u OŠ Tuhelj.
  • Sudjelovali smo u  projektima:                                                          Dan moga grada uz Dan Grada Velike Gorice likovnim prikazom turopoljskih crkvica i kapelica. Izložba je bila u Galeriji Trumbetaš u POU VG.                                                                                   Neobične pisanice u Centru za posjetitelje TZ Grada Velike Gorice koju organizira naša vjeroučiteljica N. Čurić .

objavio: Divna Topolnjak   datum: 8. 7. 2024.