Šestaši sudjeluju u globalnoj akciji "Coding 4 Climate"

Na nastavi informatike, učenici 6.c i 6.d razreda sudjeluju u globalnoj akciji Coding 4 Climate, u kojoj uz njih sudjeluju učenici i učitelji iz čak 114 zemalja cijeloga svijeta! U trotjednim aktivnostima trebali smo odabrati problem i ligu u kojoj ćemo izrađivati svoj projekt. U nekim prijašnjim aktivnostima saznali smo da više od polovice proizvodnje kisika na zemlji dolazi iz oceana i otkrili koliko je on važan. Klimatske promjene utječu na biljke i životinje, pa tako i na one koje ovise o oceanima. Tako je problem kojeg smo uočili povezan uz klimatske promjene i njihov utjecaj na bioraznolikost, a u sklopu akcije odabrali smo Ocean League.

S obzirom da na nastavi izrađujemo digitalne sadržaje i upoznajemo multimediju, odabrali smo koristiti tehnologije u nastajanju te u CoSpaces Edu platformi izraditi virtualna iskustva. Svaki je učenik odabrao i istražio jednu od ugroženih životinja, te u AR/VR iskustvu upoznao korisnike s njom te dao savjete kako ju svatko od nas, bez obzira na to gdje živimo, može zaštititi od izumiranja čineći neke jednostavne stvari u svojemu kućanstvu.

Kako su učenici radili na projektu pogledajte u ovom videozapisu, a njihove radove možete pogledati na ovoj poveznici i to jednostavnim pokretanjem u mrežnom pregledniku, instaliranjem CoSpaces Edu aplikacije na mobitelu i pokretanjem u AR okružju, ili pogledati kao VR iskustvo ako imate VR naočale.

Rješenja naših učenika možete vidjeti i na službenoj projektnoj stranici Coding 4 Climate.

Karta zemalja sudionica u inicijativi:

objavio: Dalia Kager   datum: 29. 3. 2024.