Click baits around us - eTwinning projekt 2023

Click smart with dart je eTwinning projekt koji je izvorno postavljen na ugašenoj eTwinning platformi. URL za projekt Click smart with dart

U njemu je sudjelovalo 80-ak učenika 7.cd i 8.cd razreda tijekom dvije školske godine (2021-2023.). U lipnju 2023. projekt je završen.

U iščekivanju prijenosa projekta na ovu novu ESEP platformu tijekom ove školske godine, učenici i profesori koji su partneri na projektu nastavili su provoditi aktivnosti vezane uz projekt i sigurnost na internetu. Te su aktivnosti opisane na stranici Sigurnost na internetu - besplatne aktivnostiBudući da nije bilo prijenosa stranica projekta i pripadajućeg TwinSpacea, ovaj projekt Clickbaits around us otvoren je kao nastavak prethodnog projekta Click smart with dart. U ovom dijelu prikazane su dosad realizirane aktivnosti.

Što smo sve radili tijekom projekta, pročitajte pod Više.

studeni 2021

- osnovni koraci u eTwinningu (dodavanje učenika, korištenje foruma za predstavljanje i prijedloge, stvaranje mapa)

- prvi online sastanak održat će se u drugoj polovici studenog

- učenici su aktivni na Padlet ploči odgovorima na pitanje Što mislite da je clickbait?

prosinac 2021

- dizajn logotipa - neka svaka škola podnese jedan prijedlog logotipa na ploču za dizajn logotipa (učenici biraju prijedlog logotipa za glasovanje) Logo projekta

Karta zemalja partnera - projektni partneri navode svoju lokaciju

-postavljanje blagdanske čestitke na  božićne čestitke u Padletu

- na ploči Točno/Netočno napisati jednu točnu i jednu netočnu informaciju o svom mjestu, školi, gradu ili državi

siječanj 2022

- učenici na ploči  Moja iskustva s klikerima  pišu svoja iskustva s klikerima, gdje su naišli na njih, jesu li prepoznali klikere i kako su reagirali.

veljača 2022

Na   Forum  napisati kako smo obilježili Dan sigurnijeg interneta 2022. i 2023.

U mapu Dan sigurnijeg interneta (Materijali) staviti fotografije aktivnosti u vašoj školi.

ožujak 2022

Na TwinSpaceu pod  Materijali  staviti fotografije aktivnosti provedene s učenicima.

- postaviti učeničke radove u mapu Online security materials (Files).

Zadatak: izrada plakata, digitalnih materijala, videa u kojima učenici mogu glumiti opasne situacije na internetu i sl.

KREATIVNI RADOVI 8.CD

KREATIVNI RADOVI 7.CD

ISTRAŽIVANJE - CLICKBAITOVI NA HR PORTALIMA:

7.CD

8.CD

8.R

objavio: Dalia Kager   datum: 9. 6. 2023.