Obilježili smo "Noć knjige 2024" izradom digitalnih interaktivnih priča

U mjesecu travnju 2024. godine obilježavala se Noć knjige, a kako su čitalačke vještine i čitalačka pismenost izuzetno važne vještine, odlučili smo to obilježiti i u našoj školi na nastavi Informatike kako bismo s pomoću digitalne tehnologije potakli učenike na - čitanje. Tako su učiteljice Informatike Dalia Kager, Antonija Vnučec i Martina Vukušić, u suradnji s našom knjižničarkom Davorkom Facko-Vnučec, provele ovaj mini projekt s učenicima 4. razreda u matičnoj i područnim školama, te u 6. c i 6. d razredu.

Učenici su, osim čitalačkih vještina, razvijali i vještine računalnog razmišljanja stvarajući interaktivnu priču u alatu Inklewriter i u kojoj čitatelj odabire tijek radnje.

Za učenike 6. razreda napravili smo i mali natječaj, te je stručni žiri u sastavu Melita Delić (učiteljica Hrvatskog jezika), Mato Matijević (učitelj Engleskog jezika) i Davorka Facko-Vnučec (školska knjižničarka) odabrao tri najbolja rada, a dodijelili smo i nagradu publike za priču s najviše lajkova, posebnu nagradu za priču napisanu s pomoću umjetne inteligencije i čak 11 posebnih pohvala žirija.

Radove učenika 4. razreda možete pročitati na ovoj poveznici, a radove učenika 6. razreda na ovoj Padlet ploči. Popis svih nagrađenih pronađite pod Opširnije.

Nagrade žirija:
1. nagrada: Lara Ruškovački 6.d Elizabeth
2. nagrada: Marta Brabenec 6.c Botanički vrt
3. nagrada: Ema Đelapa 6.d Ema's life

Nagrada publike: Marta Brabenec 6.c Botanički vrt
Posebna nagrada za pisanje priče uz pomoć umjetne inteligencije: Paula Zovko 6.d Eliza Shaw

Posebne pohvale žirija:
Dominik Gazić 6.c
Lena Meštrović 6.d
Tibor Molnar 6.d
Filip Naglić 6.c
Kiara Čavar 6.c
Nika Ostojić 6.d
Indy Jančić 6.d
Luka Feljan 6.d
Lukas Đumlija 6.c
David Jug 6.c
Lucija Hodnik 6.d

objavio: Dalia Kager   datum: 21. 5. 2024.