I učenici 3.b uključili su se u globalnu akciju "Coding 4 Climate"

Na nastavi informatike, učenici 3. b razreda sudjelovali su u globalnoj akciji Coding 4 Climate, u kojoj uz njih sudjeluju učenici i učitelji iz čak 114 zemlje cijeloga svijeta, te učenici 6.c i 6. d iz naše škole! U trotjednim aktivnostima trebali smo odabrati problem i ligu u kojoj ćemo izrađivati svoj projekt. Odabrali smo problem uštede energije i njegov utjecaj na klimatske promjene, te smo proučili kako dizajnirati kuću koja će štedjeti energiju, pa smo u sklopu akcije odabrali Energy League.

Tako smo se podijelili u timove, dizajnirali i izradili štedljive kuće od priručnih materijala - kartona i sl. Programirali smo micro:bit kako bi doprinijeli štednji.

Kako su učenici radili na projektu pogledajte na našoj projektnoj stranici, a njihove radove možete pogledati i na službenoj Coding for Climate web stranici.

objavio: Dalia Kager   datum: 30. 4. 2024.