Dan Lukavca i PŠ Lukavec

U tjednu obilježavanja Dana Lukavca, u četvrtak 16. svibnja 2024. godine, organizirali smo sportske igre na igralištu naše škole. U njima su sudjelovali naši đaci i njihovi roditelji te poneki bivši đak.
    Devedeset minuta na školskom igralištu proteklo je dosta brzo jer su se izmjenjivale različite aktivnosti. Bilo je to povlačenje konopa, graničar, vrući stolci uz pratnju glazbenog hita Baby Lazanje, uvećani križić- kružić, štafeta i sl.  Istovremeno smo vodili i utrku s vremenskom prognozom, jer nas je kiša, koja je cijelo vrijeme prijetila svojim pljuskom, ipak pričekala. Kao nagradu za brojan odaziv  i  aktivno sudjelovanje, svim našim mlađim sudionicima podijelili smo simpatične medalje na kojima zahvaljujemo Mjesnom odboru Lukavec, koji nas je i počastio sokovima i slanim kiflicama. Nastavak obilježavanja nastavio se u petak kada smo posjetili naše vatrogasce koji su opet otvorili vrata svojim mještanima. Sve je bilo zanimljivo, a posebno igra gašenja vatre, što je zapravo bilo rušenje udaljene mete vodom.
    Bila su to aktivna, vesela i opuštena zajednička druženja. (Gordana Lektorić)

objavio: Davorka Facko-Vnučec   datum: 21. 5. 2024.