Područna škola Dubranec

Dan kruha u PŠ Dubranec

3. listopada  smo obilježili Dan kruha u našoj maloj školi. Svi smo se skupili u jutarnjem turnusu.

Dok smo imali sat vjeronauka naše učiteljice su u kuhinji pripremale tijesto. Ubrzo smo svi na sebi imali pregače kao naša učiteljica, a na klupi su bile tri zdjele već dignutog tijesta. Svatko je dobio djelić tog tijesta kako bi oblikovao svoje malo pecivo. Dok smo pripremali stolove za blagoslov školom se širio ugodan miris pečenog kruha. Zajedno sa našim svećenikom okupili smo se oko mirisnog stola te nakon blagoslova uživali u okusima svježih, toplih peciva s odabranim namazom koji smo donijeli u školu. Pozvali smo i djecu iz Male škole zajedno sa njihovom učiteljicom.

U tom zajedničkom dijeljenju hrane ovaj školski dan bio je uzbudljiv, a peciva nikad finija!

objavio: Irena Meštrović   datum: 5. 10. 2014.

Ukupno: 1191692