Područna škola Dubranec

HOĆU TO! 5

Područna škola Dubranec na Recikliranom imanju ZMAG – Projekt Hoću to! 5

U sklopu projekta Hoću to 5, 25. listopada posjetili smo Reciklirano imanje ZMAG u Vukomeriću.

Iako nas vrijeme u početku nije poslužilo,  ipak smo se hrabro odvažili na šetnju šumom  koja je također bila jedno zanimljivo iskustvo. Pod kišobranima i kabanicama uz lagane kapi kiše prošetali smo šumom sakupljajući otpad na koji smo putem naišli. Srećom otpada nije bilo puno, pa smo usput imali vremena promatrati šumu dok lagano kiši, prepunu lišća raznih boja kao i različitih gljiva.

Kiša je ubrzo stala, a mi smo po povratku na imanje reciklirali otpad koji smo pronašli. Uz malo ljepila, špage i boja nastali su različiti predmeti poput visećih ukrasa koji krase kućice na recikliranom imanju ili tegli za cvijeće u kojima će se razvijati i rasti nove biljke.

Ponovili smo da je važno čuvati prirodu od zagađenja, odlagati otpad na za to predviđena mjesta kao i da uz malo mašte svaki odbačeni predmet može dobiti neku novu namjenu i ponovno se upotrijebiti.

Na kraju smo razgledali ostatak recikliranog imanja i poigrali se na drvenim poligonima za igru i razvoj vještina  među drvećem.

objavio: Irena Meštrović   datum: 26. 10. 2022.

Ukupno: 1191692