"Štiti vodu za globalnu slobodu" izrada filtera za vodu

U sklopu nastave prirode i društva i nastavne jedinice Zaštita vode, tla i zraka kao jednih od temeljnih uvjeta života uključili smo se u projekt pod nazivom " Štiti vodu za globalnu slobodu".

Budući da kao škola stavljamo naglasak na ekologiju, reciklažu i održivi razvoj napravili smo istraživački zadatak u kojem nam je bio cilj izraditi mehanički model filtera za vodu i utvrditi može li voda na taj način pročistiti.

Filter za vodu smo izradili od plastičnih boca u koje smo složili slojeve vate, kamenčića, šljunka i pijeska u koji smo izlili vodu u koju smo dodali zemlju, komadiće papira i najlonske vrećice. Nakon nekog vremena, na dnu filtera se pojavila pročišćena voda čime smo potvrdili svoju tezu s početka da se voda na taj način može pročistiti od nečistoća, ali i utvrdili da ipak nije za piće i još jednom se uvjerili kako je važno sačuvati svaku kap čiste vode.

"Svaka sačuvana kap čiste vode bit će konkretan doprinos njezinu očuvanju i zaštiti na Plavom planetu."

projekt_filteri.jpg (376.21 KB)
projekt_filteri_1.jpg (1.39 MB)
projekt_filteri_2.jpg (1.62 MB)
filteri_3.jpg (1.52 MB)
projekt_-_filter_vode_(2).mp4 (9.77 MB)

objavio: Maja Malinović   datum: 13. 12. 2020.

Ukupno: 1190973