« Travanj 2024 »

Korisne stranice

Gost na satu vjeronauka: Pisac Neven Drozdek

Neven Drozdek, poznati pisac i autor više književnih djela, posjetio je Osnovnu školu Eugena Kvaternika kako bi održao zanimljivu prezentaciju o hrvatskim velikanima i svetima te istaknuo važnost čitanja i pisanja. U učionici broj 7 dočekali su ga učenici 7.a i 7.b razreda i učenik 5.b razreda te vjeroučiteljica Nataša Čurić.
Klikni
opširnije za više informacija!

Neven Drozdek, koji potječe iz Slavonije, odrastao je i obrazovao se u Zagrebu, gdje i danas živi i radi.

U svojoj prezentaciji, pisac je istaknuo važnost čitanja doprinos razvoju intelekta, mašte i rječnika kod djece i mladih te odabira pravih životnih uzora koji se mogu pronaći među svecima, ali i među običnim ljudima koji su živjeli uzornim životom.

Nakon uvodnog dijela učenici su se i sami okušali u osmišljavanju priče u skupinama, a nakon zajedničkog rada ispričali su svoju priču pred svima.

Popis objavljenih autorskih djela Nevena Drozdeka uključuje romane poput ,,Tko to kaže da anđeli čuvari ne postoje?" te slikovnice kao što su "Damjan i štap života", ,,Kodarova frula", ,,Kako je mala kazaljka tražila sebe" te romane  "Sveci na malčice neobičan način" i ,,Careva krunica''.

Neven Drozdek, svojim radom i aktualnim porukama, promiče važnost knjiga i pisanja među mlađim generacijama. Njegova posjeta OŠ Eugena Kvaternika ostavila je pozitivan utisak na učenike, potičući ih na kreativnost i razmišljanje o važnosti riječi i priča.

objavio: Nataša Čurić   datum: 2. 11. 2023.