Tribina za promicanje pozitivnih društvenih vrijednosti uz gosta don Mihovila Kurkuta

U ponedjeljak, 26. ožujka 2024. u 13.00 sati održana je tribina za promicanje pozitivnih društvenih vrijednosti, namijenjena učenicima osmih i sedmih razreda Osnovne škole Eugena Kvaternika. Tribinu su organizirale vjeroučiteljice Nataša Čurić i Martina Filipović, s ciljem osvještavanja važnosti pravilnog odabira  životnog poziva.

Gost predavač bio je don Mihovil Kurkut, poznati svećenik i salezijanac, te ravnatelj izdavačke kuće Saleziana. Tema predavanja "Kako izabrati srednju školu i životni poziv?" odabrana je kako bi se učenici osnažili u donošenju jedne od najvažnijih odluka u njihovim životima.

Nakon uvodnog predstavljanja, don Mihovil podijelio je s učenicima svoje životno iskustvo te izazove s kojima se susreo prilikom odabira svog životnog puta. Učenici su tijekom tribine imali priliku postavljati pitanja i ulaziti u diskusiju s gostom, što je omogućilo dinamičnu i interaktivnu atmosferu.

Dojmovi nakon predavanja bili su iznimno pozitivni. Zahvalni smo don Mihovilu na izdvojenom vremenu i predanosti u dijeljenju svojih iskustava s našim učenicima. Veselimo se nastavku suradnje i budućim tribinama.

objavio: Nataša Čurić   datum: 26. 3. 2024.