Radovi naših Kvatrića ponovno odabrani u MyMachine DreamsDrop svjetskoj kampanji 2024

Sada već tradicionalno, četvrtu godinu za redom, na nastavi Informatike učenici sudjeluju u MyMachine DreamsDrop svjetskoj kampanji. I ove godine su se, između više od 1000 pristiglih radova djece iz 13 zemalja s četiri kontinenta, u stotinjak ukupno odabranih ideja iz mališana iz cijeloga svijeta našla dva rada učenika naše škole: Pomagalo za sreću učenice Ingrid Leder (3.b) i Pucač bombona kojega je osmislio učenik Josip Čehobašić (3.b), kojima čestitamo na ovom uspjehu, kreativnosti i promociji naše škole u svijetu!

Učenici trebaju odabrati neki problem te nacrtati i opisati svoj stroj iz snova kojim se taj problem može riješiti. Odabrane ideje naših učenika u stvarnost će pretvoriti studenti sveučilišta Meksiku (Monterrey Tech) i Kostariki (Tecnólogico de Costa Rica) i jedva čekamo vidjeti njihova rješenja!

A zašto su Ingrid i Josip osmislili upravo te strojeve i kako oni rade, pogledajte u kratkom videu na ovoj poveznici.

objavio: Dalia Kager   datum: 23. 3. 2024.