Radionica za učenike 5.b razreda u Centru za djecu, mlade i obitelj

U Centru za Djecu, mlade i obitelj održana je uspješna radionica na kojoj su sudjelovali učenici 5.b razreda, razrednica Nataša Čurić , pod vodstvom stručne suradnice Ive Bačurin. Radionica je bila fokusirana na razvijanje maštovitosti i kreativnosti među djecom, a kreativni pristup uključivao je stvaranje priče, povezivanje dijelova priče, oblikovanje scene ili skulpture te refleksiju.
Klikni opširnije za više informacija!

Voditeljica radionice, stručna suradnica Iva Bačurin, započela je radionicu vođenom fanatazijom, potičući učenike da istraže vlastitu maštu i osmisle vlastitu priču. Učenici su sa zanimanjem pristupili stvaranju priče koja je mogla kombinirati elemente fantastike i stvarnosti, kako ih je već njihova mašta vodila.

Razrednica Nataša Čurić naglasila je učenicima važnost ovakvih aktivnosti za razvoj njihove kreativnosti i timskog rada, te je pohvalila učenike na dobroj i uspješnoj suradnji u kojoj su morali dijeliti vlastite ideje ideje te ih kombinirati s drugima kako bi oblikovali zajedničku temu. Na kraju su svoju kombinaciju ideja prikazali ljudskom skulpturom.

Po završetku stvaralačkog procesa, radionica je uključila fazu refleksije. Učenici su imali priliku razgovarati svom iskustvu na radionici.

Zahvaljujemo se Centru za djecu, mlade i obitelj na suradnji, a posebno voditeljici radionice, stručnoj suradnici Ivi Bačurin.

objavio: Nataša Čurić   datum: 14. 11. 2023.