8. državno Natjecanje u čitanju naglas: uspjeh naše Marte!

8. državno Natjecanje u čitanju naglas održano je 9. i 10. studenog 2023. godine u Sportskoj dvorani Zeleni brijeg u Sisku u organizaciji Narodne knjižnice i čitaonice Vlado Gotovac. Cilj je natjecanja popularizacija čitanja, razvijanje ljubavi prema knjizi, unaprjeđenje čitalačkih sposobnosti učenika, poticanje usmenog izražavanja i naglašavanje čitanja kao temelja cjeloživotnog obrazovanja. Na državnoj razini natjecanja sudjelovali su županijski pobjednici, odnosno po jedan predstavnik za dvije kategorije natjecanja (mlađu i stariju) iz svake županije. Natjecatelji su predstavljali knjigu po vlastitom izboru, a u nastupu se ocjenjivala kreativnost uvodnog dijela, jasnoća i razgovjetnost čitanja, izražajnost u nastupu, primjerenost teksta uzrastu i sveukupni dojam. Kao pobjednica Zagrebačke županije u starijoj kategoriji nastupila je naša učenica Marta Hižar predstavljajući knjigu Koko u Parizu te je u iznimnoj konkurenciji osvojila treće mjesto po ocjeni stručnog povjerenstva. Čestitamo Marti!!! U pratnji su bile asistentica Maja i mentorica školska knjižničarka. Zahvaljujemo na izvrsnoj organizaciji natjecanja!

objavio: Administrator   datum: 10. 11. 2023.