Županijska razina Natjecanja u čitanju naglas

U Odjelu za djecu i mladež Gradske knjižnice na Starčevićevom trgu u Zagrebu, održano je 25. listopada Natjecanje u čitanju naglas za Zagrebačku županiju. Učenici su u pet minuta trebali predstaviti knjigu, odabranu po vlastitom izboru, te potaknuti svoje vršnjake da je i oni pročitaju, a nakon toga naglas pročitati kratki ulomak. Na natjecanju su sudjelovale naše predstavnice M. Kovač u mlađoj kategoriji i M. Hižar u starijoj kategoriji natjecatelja. Maja je predstavila roman Davida Baddiela Svaki dan rođendan, a Marta je predstavila roman Koko u Parizu Ivana Kušana. U nastupu je ocjenjivana kreativnost uvodnog dijela, jasnoća i razgovjetnost čitanja, izražajnost u nastupu, primjerenost teksta uzrastu i sveukupni dojam. Obje natjecateljice su bile odlične, a Marta je prema ocjeni stručnog povjerenstva osvojila prvo mjesto u starijoj kategoriji za Zagrebačku županiju te će sudjelovati na nacionalnoj završnici koja će se održati u Sisku 9. i 10. studenog u organizaciji Narodne knjižnice i čitaonice Vlado Gotovac. Čestitke!!! (D.F.V.)

objavio: Administrator   datum: 26. 10. 2023.