Dječje gradsko vijeće i početak Dječjeg tjedna

Dana 30. rujna 2024. godine u Pučkom otvorenom učilištu započeo je Dječji tjedan u Velikoj Gorici te je održano i Dječje gradsko vijeće. Tijekom vijeća prikazan je i kratki film “Naš glas” koji je govorio o sukobima u Gazi, Ukrajini i Sudanu te kako bi, iako je naša zemlja naizgled daleko od tih problema, trebali barem pokušati proširiti poruku mira kako bi se ljudska i dječja prava osoba u blizini ratova poštivala i da razaranje prestane. O toj su temi govorili i dječji gradski vijećnici i nakon njihova govora obratio im se i gradonačelnik Velike Gorice Krešimir Ačkar i obećao da će se potruditi proširiti poruku filma što dalje. Na kraju sjednice vijeća održan je i aktivni sat tijekom kojega su dječji gradski vijećnici i mališani iz različitih vrtića u Velikoj Gorici postavljali pitanja gradonačelniku Ačkaru i predsjedniku Gradskog vijeća Darku Bekiću o ugradnji sprava u DV Velika Gorica, poboljšanju školske prehrane, zabrani mobitela u školama i druga. Vijeću su prisustvovali i učenici naše škole Jakov Prevolnik, Juraj Haraminčić i Marta Hižar. (Marta Hižar)

objavio: Administrator   datum: 6. 10. 2024.