Scenarij poučavanja "Spacebound: The lost astronomer" preveden na 24 EU jezika

U sklopu inicijative Europske komisije Science is Wonderful iz 2023. godine prvi (i dosad jedini) put je održano natjecanje koje je istraživačima iz MSCA-a omogućilo izravan rad s učiteljima. Na tome je natječaju, među više od 100 pristiglih prijedloga, među tri najbolja odabran projekt kojeg su zajedničkim snagama osmislili i izradili učiteljica Informatike Dalia Kager i istraživač Alexander Marinšek (KU Leuven, Belgija), a sva su tri odabrana projektna prijedloga profesionalno obrađena i prevedena na 24 EU jezika, objavljena na službenim mrežnim stranicama Europske komisije i dostupna za korištenje. Materijale za učenje kojeg su izradili Kager i Marinšek, Spacebound: The lost astronomer, možete pronaći na ovoj poveznici.

objavio: Dalia Kager   datum: 25. 6. 2024.

Ukupno: 1209378