Provedba Erasmus+ projekta i prijava učenika za mobilnost

Dragi roditelji i učenici budućih 7. i 8. razreda,

s veseljem vas obavještavamo da je naša škola dobila bespovratna sredstva za Erasmus projekt pod nazivom "Od EGOcentrizma do EKOcentrizma - put koji mijenja budućnost". Ovaj projekt ima za cilj povećanje zelenih vještina učenika i učitelja kroz mobilnosti (putovanja u zemlje EU). Projekt će trajati od rujna 2024. do ožujka 2026. godine. Klikom na Opširnije pročitajte više o provedbi projekta te načinu prijave učenika budućih 7. i 8. razreda u šk. god. 2024./2025. za sudjelovanje u mobilnosti (Calaf, Španjolska) u studenom 2024. godine.

Tijekom perioda provedbe projekta održat će se dvije mobilnosti učenika, pri čemu će maksimalno 6 učenika, u pratnji dva učitelja, otputovati i sudjelovati u organiziranim aktivnostima u partnerskim školama. Prva mobilnost održat će se od 3. – 9. studenog 2024. u Calafu (Španjolska).

Plan aktivnosti u Calafu

Učenici će sudjelovati u raznim aktivnostima od kojih neke uključuju:

• Posjet Barceloni: Učenici će posjetiti znamenitosti poput La Sagrada Família, Mirador Torres Glòries, te sudjelovati u obilasku grada.
  • Radionice o rodnoj ravnopravnosti: Učenici će sudjelovati u radionicama koje uključuju stvaranje podcasta, oglasa ili kratkih filmova za društvene kampanje.
  • Posjet centru za održivost “Col·lectiu Eixarcolant”: Učenici će sudjelovati u radionici o jestivim divljim biljkama.
  • Radionica o spašavanju kornjača: Posjet CRAM Foundation u El Prat de Llobregat, gdje će učenici sudjelovati na radionici o spašavanju kornjača.
  • Kahoot natjecanje i evaluacijske aktivnosti: Učenici će sudjelovati u kvizovima i evaluacijskim aktivnostima koje promiču timski rad i razmjenu iskustava.

Učenici će u Calafu biti smješteni u obiteljima učenika tamošnje škole, a svi će troškovi (putovanje avionom, prijevoz, boravak i hrana) biti pokriveni iz dodijeljenih Erasmus projektnih sredstava.

Prijava za mobilnost

Učenici koji žele sudjelovati u ovoj mobilnosti trebaju ispuniti prijavni obrazac te napisati motivacijsko pismo (poveznica dostupna na ovoj poveznici uz prethodnu prijavu s pristupnim podatcima za e-dnevnik). Naš školski Erasmus tim odabrat će 6 učenika za sudjelovanje u mobilnosti, te za odabrane učenike i roditelje održati roditeljski sastanak. Postojat će i lista čekanja, u slučaju da netko odustane od sudjelovanja iz bilo kojeg razloga.

ROK ZA PRIJAVU UČENIKA ZA SUDJELOVANJE U MOBILNOSTI: 2. rujna 2024. godine

Po zatvaranju prijavnog roka, školski Erasmus+ tim odabrat će učenike te objaviti rezultate na školskoj web stranici do 6. rujna 2024.

Ova je obavijest informativnog karaktera te ćemo vas detaljnije obavijestiti o provedbi s početkom nove školske godine.

Srdačan pozdrav,

Dalia Kager, učiteljica informatike, Erasmus+ koordinatorica

objavio: Administrator   datum: 18. 6. 2024.