Natjecanja

Vijesti

Daroviti učenici naše škole posjetili su Prirodoslovno-matematički fakultet Sveučilišta u Zagrebu u petak, 10. svibnja 2024. godine te sudjelovali na manifestaciji Dan i noć na PMF-u. Kako kažu organizatori, cilj je ove manifestacije popularizacija znanosti, matematike i računarstva kroz pokuse, radionice, posjete laboratorijima itd. Naši su učenici sudjelovali na kemijskim pokusima, izrađivali su vlastite geode, tražili blago pomoću radiovalova, isprobali zipline alku, učili o ekosustavima, plesali na vodi, saznali kako nastaje tsunami, računali koliko je velika zemljina jezgra, upoznali mnoge važne osobe iz svijeta fizike...
Učenici su nakon posjete PMF-u zaključili da imamo još mnogo toga za istražiti u svijetu znanosti te se vesele povratku na ovu manifestaciju iduće godine. (Antonija Vnučec)

objavio: Administrator   datum: 15. 5. 2024.

Jelovnici

Vijeće učenika