Lektire i priručnici, autorsko pravo

Dragi učenici,

školska knjižnica trenutno ne radi pa molim sve one koji nisu uspjeli posuditi knjigu za lektiru ili bi željeli knjigu za slobodno čitanje posjetite web stranice na kojima možete pronaći digitalizirane i audio  lektire.

Za ulazak na stranicu potrebno se prijaviti svojim AAI identitetom, odnosno potrebni su podaci kao i za ulazak u e-dnevnik.

VIDEO: KAKO KORISTITI STRANICU E-LEKTIRE

Filozofski fakultet, Zbirka književnih djela na hrvatskome jeziku

Istražite i mrežne stranice

Međunarodne dječje digitalne knjižnice (International childrens library )

Na web stranici škole Medijska kultura nalaze se i poveznice na preporučene sadržaje za medijsku kulturu. Neke poveznice otvorit će se na Youtube-u (ponovo upiši u tražilicu naziv filma koji tražiš), a neke poveznice otvorit će se na portalu Meduza na koji se prijavljujete sa svojim eletroničkim identitetom. Na istoj stranici možete pronaći i mnoštvo drugih filmova.

U pisanju domaćih uradaka, referata i prezentacija mogu vam pomoći online izvori:

Hrvatska enciklopedijaProleksis enciklopedijaHrvatski biografski leksikon

Pravopis, gramatiku i  ispravnost teksta možete provjeriti na

Hrvatski pravopis , Hrvatski jezični portal,  Hrvatska školska gramatika, za učenje engleskih i njemačkih riječi koristi CroDict.

Pri pisanju sastavaka i referata potrebno je ispravno koristiti citiranje i napraviti popis korištene litarature.

CITIRANJE je izravno navođenje nečijih riječi ili dijela teksta kojega smo koristili pri pisanju vlastitog rada, no nikada tuđe ideje i misli ne smijemo predstavljati kao naše jer time kršimo AUTORSKO PRAVO.

PRIRUČNIK O KORIŠTENJU SLIKA S INTERNETA

KAKO PREPOZNATI TOČNU I VAŽNU INFORMACIJU

objavio: Davorka Facko-Vnučec   datum: 27. 3. 2020.