Gledali smo, posjetili smo, obilježili smo...

Obilježili smo Code Week - Europski tjedan programiranja

Naša se škola već treću godinu zaredom uključila u obilježavanje Svjetskog tjedna programiranja - Europe Code Week 2019. U školi je održano čak 7 događanja - učenici su koristili Boson set za micro:bit i programirali mini projekte poput disko svjetla, ventilatora ili jednostavnog tipkala za paljenje i gašenje LED žaruljice, izrađivali edukativne micro:bit programe za učenike nižih razreda, krenuli u svemirsku Scratch avanturu te izradili animaciju Sunčevog sustava i igricu svemirske lovice, izradili igricu Space Invaders na micro:bitu, učili su o algoritamskim postupcima programirajući igru Pogodi broj u Scratchu, a nekoliko učenica i učenika 6. c i 6. d razreda su na radionici koju su samostalno vodili naučili učenike 3. b razreda programiranju micro:bita. Sudjelovalo je 173 učenika, od kojih su polovica djevojčice. Ove je aktivnosti integrirane u redovnu nastavu i izvannastavne aktivnosti vodila učiteljica informatike Dalia Kager, a u našoj školskoj knjižnici zanimljivu izvanmrežnu aktivnost Catch Cody Roby za učenike od 1. - 3. razreda vodila je naša školska knjižničarka Davorka Facko-Vnučec.

objavio: Dalia Kager   datum: 25. 10. 2019.