Gledali smo, posjetili smo, obilježili smo...

Smjernice za rad školskih knjižnica od 04.09.2020. i način posudbe lektire

Hrvatski zavod za knjižničarstvo i  Centar za razvoj knjižnica i knjižničarstva donio je ažurirane Smjernice za rad školskih knjižnica u uvjetima bolesti COVID-19 od 4. rujna 2020. godine koje su dopunjene sukladno novim uputama i preporukama HZJZ i MZO. ►

U knjižnici je potrebno pridržavanje najviših higijenskih standarda (dezinfekcija i pranje ruku i radnih površina), ograničiti broj korisnika ( na kvadraturu naše knjižnice najviše 4 korisnika odjednom i to iz iste odgojne skupine), održavati propisani razmak između korisnika te između korisnika i knjižničara. I korisnici i knjižničar nose zaštitne maske za lice. Knjižničar izdaje lektirnu građu na način da lektire za pojedine razrede donosi u dogovoru s učiteljem u učionicu. Knjige za slobodno čitanje možete naručiti porukom u sandučić ispred knjižnice, putem maila knjižnice ili putem virtualne  knjižnice na Yammeru. Knjigu možete odabrati putem našeg online kataloga. Povrat lektire je na način da knjižničar dolazi do učionice i preuzima lektiru za povrat. Knjige za slobodno čitanje učenik vraća na način da ih stavi u kutiju ispred knjižnice. Sve knjige iz povrata idu u karantenu na 72 sata te na čišćenje. Tek nakon tog postupka moguće je nova posudba.

objavio: Davorka Facko-Vnučec   datum: 7. 9. 2020.

VREMENIK NATJECANJA 2022.-2023.