Gledali smo, posjetili smo, obilježili smo...

Lektira na oko

27. veljače dramsko scenski projekt „Lektira na oko“ predstavljen je i u 3.a razredu. Voditeljice projekta Ana  i Anita oživjele su nama već poznate likove iz dječjih romana i zbirki pjesama, ali smo upoznali i neke nove likove iz knjiga koje ćemo tek čitati. Ana i Anita su nam uz pjesmu, ples i sviranje predstavile dijelove dječjih romana Vlak u snijegu, Dnevnik Pauline P i Čudnovate zgode šegrta Hlapića, te pjesmu iz zbirke Miševi i mačke naglavačke, a u tome smo im s velikim veseljem i sami pomogli. U jednom nam se trenutku činilo da nam priču priča i sama Ivana Brlić Mažuranić koju je vrlo vješto utjelovila Ana Katulić. Učionicom se orila pjesma, smijeh i veselje. Na kraju druženja smo napravili zajedničku fotografiju, neki od nas napisali svoje dojmove u dnevnik naših gošća i oprostili se od njih sa željom da nam se vrate s nekim novim naslovima i idejama.

učiteljica Lidija Detelić

objavio: Davorka Facko-Vnučec   datum: 2. 3. 2020.