Gledali smo, posjetili smo, obilježili smo...

Natječaj za najljepšu ljubavnu pjesmu

Naš tradicionalni natječaj za najljepšu ljubavnu pjesmu Ljubav je svuda oko nas održan je u školskoj knjižnici za 2. turnus 14., a za 1. turnus 18. veljače 2020. godine. Konkurencija je bila iznimno velika jer su sve pjesme bile iskrene i pisane s ljubavlju. Posebna pohvala ove godine ide učenicima 2. b razreda koji su svoja razmišljanja o ljubav izrazili putem malih izvrsnih igrokaza koje su zajedno sa školskom knjižničarkom izveli pred svima (bez prijašnjeg vježbanja!). Velika pohvala i našem prvašiću Josipu koji ne samo da je napisao, nego je i bez imalo treme pročitao svoju pjesmu pred svima. Jakov je svoju pjesmu, na oduševljenje svih, odrepao. Marko nije imao inspiracije za pisanje pjesme, ali je na kraju napisao pjesmu ...o inspiraciji.

Na natječaj je pristiglo sedamdesetak pjesama o ljubavi, a najljepše je biralo povjerenstvo sastavljeno od učenika četvrtih razreda. Najljepše smo odabrali u nekoliko kategorija:

Najljepša pjesma učenika prvog razreda: Josip

Najljepši igrokaz o ljubavi: Lukas

Najljepše ukrašeno ljubavno pismo: Franka

Najljepša pjesma 2. turnusa: Elizabeta

Najljepša pjesma 1. turnusa: Ivano

Svi učesnici nagrađeni su priznanjima, pečatima i slatkišima, a najbolji i knjigama.

objavio: Davorka Facko-Vnučec   datum: 19. 2. 2020.