Edutopija21, matična škola

U sklopu projekta „Edutopija 21 - stvaramo održivu budućnost“, 1. veljače 2020. održan je 1. od ukupno 7 modula/radionica za odrasle. Radionice se održavaju subotom, a osim voditelja projekta i djelatnika škola uključeni su i članovi različitih udruga, predstavnica Odjela za komunalno Grada Velika Gorica i polaznici koji su se sami prijavili za sudjelovanje. Našu školu su predstavljale učiteljice Lidija Detelić , Martina Filipović, Irena Meštrović, Martina Mamić i Jelena Dobrić. Tema prvog modula je bila Iniciranje promjena koje vode ka zajednicama održivog razvoja. Govorili smo o ciljevima održivog razvoja, a zatim se podijelili u skupine i prionuli poslu. Naznačili smo elemente koji već postoje i pridonose održivom razvoju u našoj zajednici i osmišljavali one za koje mislimo da bi trebali biti održivi za sljedeće generacije (dragulji naše zajednice). Svaka je skupina osmislila društvenu igru kojom je predstavila „dragulje“ naše zajednice koje će pridonijeti održivom razvoju budućih generacija a time i poboljšati kvalitetu života prostora na kojem živimo.

učiteljica Lidija Detelić

objavio: Davorka Facko-Vnučec   datum: 9. 2. 2020.