Područna škola Dubranec

Doček đaka prvaka

Nova školska godina počela je 9.rujna. U školske klupe sjeli su prvašići kojima je ovo prvi susret sa školom, učiteljima i starijim učenicima.

Kako bi im pokazali da škola osim novih obaveza nudi i mnogo lijepih stvari, učenici Područne škole Dubranec za svoje nove prijatelje pripremili su prigodnu priredbu. Cilj ove priredbe je da prvašićima poželimo dobrodošlicu, da razbijemo njihov strah od škole i da im pokažemo da početkom školske godine ne prestaje njihova igra, složile su se učiteljice PŠ Dubranec.

Iako je  bilo uplašenih pogleda i tmurnih misli u glavicama naših prvašića, njih su odagnali stariji učenici koji su ih toplo prigrlili u novu školsku zajednicu zajedno s učiteljicom Anitom Gorenc s kojom će slijedeće četiri godine koračati na stazama stjecanja novih znanja i razvijanja nekih novih sposobnosti.

Priredbi su prisustvovali i ponosni roditelji đaka prvaka koji su dočekali da njihovi dječaci i djevojčice budu dovoljno odrasli za novo poglavlje života, poglavlje kojeg će se uvijek rado sjećati. (Anita Gorenc)

objavio: Davorka Facko-Vnučec   datum: 9. 9. 2019.