Područna škola Dubranec

Priprema, pozor, recikliraj!

U školskoj godini 2018./2019. učenici PŠ Dubranec, već treću godinu zaredom, uspješni su u prikupljanju starog papira. Posebno smo ponosni što smo nakon osvojene već dvije pametne ploče, ove godine, od strane Zagrebačke županije, nagrađeni pametnom dokument kamerom i projektorom s nosačem. Svečana dodjela nagrada upriličena je u PŠ Pojatno. Učiteljice PŠ Dubranec, Martina Mamić i Irena Meštrović, prisustvovale su svečanoj dodjeli na kojoj je župan, gosp. Kožić, uručio priznanja i nagrade. U samom natjecanju sudjelovalo je 59 matičnih i područnih škola s područja Zagrebačke županije. Skupljeno je 217.600 kg papira, te od sječe spašeno 4.352 stabla. PŠ Dubranec zauzela je 6. mjesto, s prikupljenih 148,33 kg starog papira po učeniku. Tvrtka DS Smith Unijapapir Croatia svim je učenicima, ali i učiteljicama pripremila poklon pakete.

Važno je naglasiti da naš grad, Velika Gorica, također potiče i nagrađuje ovu akciju, te smo tako osvojili visoko, 4. mjesto na području grada Velike Gorice, i tako osvojili novčanu nagradu u iznosu od 4000 kn. Osvojen novac uložen je u školski namještaj.

objavio: Davorka Facko-Vnučec   datum: 20. 9. 2019.