Područna škola Dubranec

Pozdrav jeseni đaka prvaka

U srijedu, 23.rujna 2019. godine, učenici prvih razreda te njihove učiteljice, izvanučioničkom nastavom pozdravili su jesen. U neposrednom okruženju učenici su upoznali osnovna obilježja jeseni, uočavali promjene u prirodi, opisivali djelatnost ljudi na selu, izgled vazdazelenog i listopadnog drveća, imenovali jesenske plodove ubrane u vrtu, na polju i u šumi, skupljali otpalo lišće raznih oblika i boja, naučili kako se ponašati u prirodi. Najvećio dio vremena učenici su proveli u vrtu i voćnjaku kod gospođe Marije Kušević. U vrtu i voćnjaku  učenici su otkrivali,imenovali, dodirivali,mirisali jesenske plodove o kojima su u svojim učionicama već učili te su usvojena znanja proširivali i produbljivali u izvornoj stvarnosti. Naša domaćica pokazala im je kao se priprema zemlja za proljeće te objasnila kako se i s kojim alatom radi u vrtu. Svaki je učenik dao i svoj doprinos pripremi zemlje, a najviše ih je oduševilo štihanje. Nakon štihanja, svaki je učenik izabrao sadnicu luka koju je posadio u već pripremljenu zemlju. Naša domaćica Marija, strpljivo je i ustrajno objašnjavala, pokazivala i odgovarala na sva dječja pitanja.

Učenici su uživali u mirisima, bojama i ljepoti jeseni te u zajedničkom druženju s prijateljima iz ostalih razreda. (Anita Gorenc)

objavio: Davorka Facko-Vnučec   datum: 23. 9. 2019.

Ovaj tjedan: 1972