« Travanj 2024 »

Korisne stranice

Školska razina Natjecanja u čitanju naglas

Dana 16.  i 18. listopada održane su školske razine Nacionalnog natjecanja u čitanju naglas.

Natjecanje je namijenjeno učenicima osnovnih škola od 3. do 8. razreda s ciljem poticanja čitanja i popularnosti knjige među djecom i mladima, a  provodi se u organizaciji Narodne knjižnice i čitaonice Vlado Gotovac Sisak, a pod pokroviteljstvom Ministarstva kulture Republike Hrvatske.►

Nakon provedenih prednatjecanja  među učenicima trećih, četvrtih i petih razreda naše škole, 16. listopada  nastupilo je  12  učenika u mlađoj kategoriji natjecatelja od 3.- 5. razreda..

Svaki razredni odjel matične te područnih škola Lukavec i Dubranec odabrao je jednog predstavnika. Kako bi Natjecanje prošlo u najboljem redu pobrinulo se Povjerenstvo u sastavu: spisateljica Nada Mihoković-Kumrić, učiteljica u mirovini i bivša knjižničarka naše škole Veronika Prvonožec, Božica Horvačić učiteljica u mirovini  i vjeroučiteljica mentorica Ivana Zec,

Povjerenstvo je ocjenjivalo: kreativnost uvodnog dijela, jasnoća i razgovijetnost, izražajnost u nastupu, primjerenost teksta uzrastu te sveukupni dojam.

Natjecatelji su predstavljali knjigu po vlastitom izboru. U prve 2 minute usmeno su obrazložili svoj odabir  na što inovativniji  i  kreativniji  način bez  korištenja  ikakvih  tehnoloških  pomagala. Ostale 3 minute predviđene su za izražajno čitanje naglas.

Prva se predstavila prošlogodišnja pobjednica školske razine Natjecanja, pobjednica županijske razine te sudionica nacionalne razine Natjecanja.

Natjecatelji su bili izvrsno pripremljeni pa unatoč maloj tremi sva čitanja su dobila visoke ocjene. Najuspješnija je bila učenica četvrtog razreda S. A. koja je čitala ulomak iz knjige Davida Baddiela Upravljač za ljude i to s jednim bodom prednosti pred drugoplasiranim natjecateljem.

Natjecanje u starijoj kategoriji natjecatelja, učenika 6. – 8. razreda, održano je 18. listopada,  a pobjednica je učenica šestog razreda P. Š. koja je čitala narodnu Malu vilu.

Pobjednicama čestitamo i one  će predstavljati našu školu na županijskoj razini Natjecanja koje će se održati 9. studenog.

Čestitamo i svim natjecateljima, ljubiteljima knjige i čitanja.

objavio: Davorka Facko-Vnučec   datum: 18. 10. 2018.