« Travanj 2024 »

Korisne stranice

Projekt Čitajmo zajedno - čitajmo naglas: zaboravljene knjige

U Kinu Tuškanac u Zagrebu održana je 31. ožujka završnica projekta Čitajmo zajedno - čitajmo naglas: zaboravljene knjige. Stručni suradnik knjižničar u svakoj školi provodi projekt s jednim razredom i s razrednom učiteljicom. Bit projekta je da se čita zajedno, da se čita naglas i da se čitaju zaboravljene knjige – dakle one knjige koje su u našim knjižničnim fondovima, a nisu u obveznoj lektiri. Nakon odabira i čitanja knjige,  na završnici projekta učenici iz svake škole predstavljaju knjigu na što atraktivniji način. Učenici 4.b razreda uz pomoć knjižničarke i učiteljice čitali su knjigu Josipa Vandota Kekec nad samotnim ponorom. Na završnici su se predstavili sa slikovnicom o Kekecu, koju su naravno sami nacrtali i napisali, a za tisak se pobrinuo gospodin Mato Marković i tiskara Grafomark d.o.o. kojima se najljepše zahvaljujemo. Učenica Ema Vuković nacrtala je plakat projekta koji smo zajedno sa slikovnicom predstavili i u obliku power point prezentacije. Kratkim igokazom (obučeni za tu prigodu u prekrasne prikladne kostime, koje nam je izradila mama Gabriela Matovina-Žerjav kojoj se također najljepše zahvaljujemo) te pjesmom na slovenskom Dobra volja je najbolja, završili smo predstavljanje knjige uz podršku naših mentorica učiteljice Marine Mužek i knjižničarke Davorke Facko-Vnučec te uz veliki pljesak prisutnih.

Naslovnica slikovnice

Plakat projekta

objavio: Davorka Facko-Vnučec   datum: 4. 4. 2017.