« Travanj 2024 »

Korisne stranice

Posjet Nadbiskupskom bogoslovnom sjemeništu

Učenici 8.a i 8.b razreda posjetili su 9. ožujka zagrebačku katedralu i Bogosloviju, te bili u Muzeju bl. Alojzija Stepinca u sklopu nastave katoličkog vjeronauka. Pod stručnim vodstvom vlč. Anđelka Katanca učenici su obišli katedralu i saznali zanimljivosti o njenoj gradnji, uređenju i vrijednostima koje su u njoj tako važne za našu vjersku i nacionalnu povijest. U njoj su uz biskupe i nadbiskupe pokopani i hrvatski velikani Petar Zrinski i Fran Krsto Frankopan. Tu je pokopan i Eugen Kvaternik po kojem i naša Škola nosi ime. Obilazak riznice zagrebačke katedrale posebno je iskustvo gdje se mogu vidjeti kaleži, moćnici, pokaznice i misnice neprocjenjive vrijednosti. Tu se nalazi i sarkofag s tijelom betlehemskog djeteta. Izuzetno dojmljivo kroz riznicu nas je provela s.Lina. U Bogosloviji nas je dočekao vlč. Vlado Razum, duhovnik bogoslova i nekadašnji župnik naše velikogoričke župe Navještenja Blažene Djevice Marije. Upoznao nas je sa životom i obavezama bogoslova koji se pripremaju za svećenički poziv. U prostorijama gdje bogoslovi provode slobodno vrijeme okrijepili smo se sokom i grickalicama, a učenici su zaigrali biljar i stolni nogomet. Na kraju smo obišli i Muzej bl. Alojzija Stepinca u kojem su izloženi predmeti iz njegova života te osobito važni dokumenti sa montiranog suđenja bl. Alojziju Stepincu. U pratnji su bili vjeroučiteljica Ivana Zec i prof. fizike Igor Pešić. (vjeroučiteljica Ivana Zec)

objavio: Davorka Facko-Vnučec   datum: 11. 3. 2017.