29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12

Korisne stranice

Pobjednici Vjeronaučne olimpijade 2022.!

Ekipa naše škole, Mihael Blažević, Petra Cerjak, Laura Horvat i Tia Stojaković, s mentoricom Natašom Čurić, osvojila je prvo mjesto na državnom natjecanju- Vjeronaučnoj olimpijadi!

Državno natjecanje iz vjeronauka ove godine održano u Zadru u Hotelu Kolovare, od 2. do 4. svibnja, a provedeno je u Klasičnoj gimnaziji Ivana Pavla II. u Zadru, gdje se natjecalo 160 osnovnoškolaca i srednjoškolaca u četveročlanim ekipama s područja cijele Hrvatske.

Prvoga dana natjecanja učenici u rješavali pisani test, koji je vrednovalo Državno povjerenstvo na čelu s predsjednikom povjerenstva gosp. Tomislavom Tomasićem, višim savjetnikom u Agenciji za odgoj i obrazovanje. Naša ekipa je imala najbolji rezultat na pisanom testu i prednost od 3 boda ispred drugog.

Sljedećega je dana održan ekipni dio natjecanja – Milijunak, kada su definarni konačni rezultati i proglašeni pobjednici. Učenici su odgovarali 2 kruga po 4 pitanja. U uzbudljivoj završinici naša ekipa je uspjela ostati na prvom mjestu i tako odnijeti pobjedu.

Pobjednici u obje kategorije su bili predstavnici Zagrebačke nadbiskupije. U kategoriji osnovnih škola pobijedili su učenici naše škole, a  u kategoriji srednjih škola XV. gimnazija iz Zagreba.

Druga mjesta zauzele su I. gimnazija iz Zagreba  i OŠ Brodarica, a na treća mjesta pripala su OŠ Dragutina Tadijanovića iz Zagreba ) i Pazinskim kolegijem među srednjim školama.

Ovogodišnja tema je bila ,,Sveti Ignacije Loyolski i Družba Isusova''. Povod odabiru te teme je Jubilarna ‘Ignacijeva godina 2021. – 2022.’ uz spomen i obilježavanje 500. obljetnice obraćenja sv. Ignacija Lojolskog i 400. obljetnice njegovog proglašenja svetim.

Čestitamo našoj ekipi na velikom uspjehu!

Može biti slika sljedećeg: 12 ljudi, ljudi stoje i u zatvorenom
Zajednička fotografija ekipa koje su predstavljale Zagrebačku  nadbiskupuju.

Može biti slika sljedećeg: 6 ljudi, ljudi sjede, ljudi stoje i u zatvorenom