« Ožujak 2024 »

Korisne stranice

10. Noć knjige - NATJEČAJ

Ove godine, 23. travnja, na Svjetski dan knjige i autorskih prava te Dana hrvatske knjige (22.travnja), održava se jubilarna 10. Noć knjige. Stoga, u 2021. godini, koja je proglašena i Godinom čitanja obilježimo 10. Noć knjige na poseban način, mnoštvom kreativnih ideja na temu Ljekovita moć knjige. Odaberite knjigu koja je na vas posebno utjecala, istaknite njezinu „ljekovitost“ (poruku knjige koju želite podijeliti s drugima) i predstavite je na svoj način: riječju, slikom, tekstom, pjesmom, stripom, prezentacijom, videom, plakatom ili kako god vi želite. ►

Kada razgovaramo o knjizi koja nam se posebno svidjela, ističemo što smo iz nje naučili i kako doživljavamo svijet i sebe nakon što smo je pročitali, što smo tom knjigom „izliječili“, predstavite tako svoju odabranu knjigu drugima! Svoje radove donesite u knjižnicu ili pošaljite na e-mail knjiznica.oseugenakvaternika@gmail.com do 20. travnja. Najuspješnije radove ćemo nagraditi i objaviti na mrežnoj stranici škole.

Hrvatska udruga školskih knjižničara također raspisuje natječaj : Ljekovita lektira

• u natječaju sudjeluju učenici osnovnih i srednjih škola u tri kategorije: 1. – 4. razred osnovne škole
    • 5. – 8. razred osnovne škole
    • 1. – 4. razred srednje škole
  • na natječaj se prijavljuju literarni radovi
  • rad mora biti originalan – ne smije prethodno biti objavljen ili posuđen iz nekog već napisanog djela
  • svaki rad mora sadržavati sljedeće podatke:
    • ime i prezime učenika, razred
    • naziv i adresu škole
    • ime i prezime stručnog suradnika školskog knjižničara, kontakt (telefon, adresu e-pošte)
  • stručni suradnici školski knjižničari, sami ili u suradnji s učiteljem/predmetnim nastavnikom, odabiru 3 najbolja rada i prijavljuju svaki zasebno do 16. travnja 2021. godine.

Sve ostale aktivnosti vezane uz Noć knjige bit će objavljene naknadno. Razmislite: „Mogu li nam, i kako, knjige pomoći u održavanju zdravlja pojedinca i društva? Koje bismo knjige kao lijek i zašto ponudili drugima?  Može li se svakom vremenu preporučiti neka knjiga kao lijek?“

objavio: Davorka Facko-Vnučec   datum: 8. 4. 2021.