Svečano zatvorena 19. Zimska škola informatike

Protekla tri tjedna preko sedamdeset učenika velikogoričkih osnovnih škola s velikim entuzijazmom i veseljem je pohađalo 19. Zimsku školu informatike. Učenici su učili kako samostalno, svrhovito i učinkovito koristiti digitalnu tehnologiju i odabrati najprikladnije tehnike ovisno o zadatku ili problemu koji su rješavali. Razvijali su računalno razmišljanje, sposobnost rješavanja problema i vještinu programiranja. Mnogi od njih će novostečena znanja moći pokazati i na natjecanjima znanja koja su uskoro pred njima.►

Nastava je za učenike bila besplatna, a odvijala se odvijala u četiri velikogoričke škole, OŠ Nikole Hribara, OŠ Eugena Kvaternika, OŠ Velika Mlaka i OŠ Novo Čiče u organizaciji Društva pedagoga tehničke kulture i informatike Velika Gorica.

Učenici su bili raspoređenih u 4 skupine, programski jezik LOGO, programski jezik Python (u dvije škole) i Micro:bit. Predavači su im bili učitelji informatike i tehničke kulture velikogoričkih osnovnih škola: Emina Gudelj, Kristina Panižić, Dalia Kager i Milan Omrčen.

Po završetku 19. Zimske škole informatike predsjednik Društva, gospodin prof. Vinko Lujić, učenicima je za uspješno pohađanje dodijelio prigodne diplome i nagrade.

objavio: Dalia Kager   datum: 18. 1. 2020.