Edutopija 21

Dana 17. prosinca 2019. godine u sklopu projekta Edutopija 21 učenici 1.a, 3.a, 3.b i 4.c razreda s učiteljicama Lidijom Detelić, Marinom Mužek i profesoricom Ljiljanom Gojević sudjelovali su na radionici Recycling & Upcycling (Recikliranje i ponovna uporaba). ►

Na predavanju koje smo odslušali u listopadu saznali smo o štetnosti plastičnih vrećica koje nemarom ljudi završe u morima, šumama i posvuda u prirodi te ugrožavaju život biljaka, životinja i ljudi. Voditeljica radionice Mateja Medić naučila nas je kako od plastičnih vrećica možemo napraviti različite uporabne predmete: torbice za sitnice, torbice za mobitele, pernice, torbe za dućan i slično. Na radionicu smo donijeli plastične vrećice koje smo slušajući upute pretvorili u zanimljive torbice. Uz ugodno druženje i rad vrijeme nam je brzo prošlo, a i naučili smo kako sami uz malo kreativnosti možemo napraviti nešto korisno.

Lidija Detelić

objavio: Davorka Facko-Vnučec   datum: 20. 12. 2019.