Škola budućnosti

Naša je škola i službeno postala škola budućnosti odabirom za sudjelovanje u projektu Škola budućnosti - inovativnom STEAM programu iz umjetne inteligencije, a za koji se prijavilo više od 250 škola iz Hrvatske i susjedstva. U projekt će tako biti uključene škole iz svih županija Republike Hrvatske i grada Zagreba te dvije škole iz susjedne Bosne i Hercegovine. Učenici koji će biti uključeni u projekt će u timu istražiti UN ciljeve održivosti, odabrati jedan od ciljeva i ponuditi rješenje u obliku AI chatbota koji će doprinijeti dostizanju tog cilja. Više o projektu pročitajte ovdje.

Ovim putem pozvamo sve zainteresirane učenike OŠ Eugena Kvaternika da ispune obrazac za prijavu na ovoj poveznici (potrebna prijava s AAI korisničkim podatcima), te napišu kratko motivacijsko pismo zašto žele sudjelovati u projektu i to najkasnije do 12. ožujka 2021. Sve detaljne informacije odabrani sudionici će dobiti nakon tog datuma.

objavio: Dalia Kager   datum: 26. 2. 2021.

Ovaj mjesec: 1940