Završena 20. Zimska škola informatike

Društvo pedagoga tehničke kulture i informatike od ponedjeljka 11. siječnja 2021. do četvrtka 14. siječnja 2021. provodilo je tradicionalnu 20. Zimsku školu informatike. Iznimno ove godine, uvažavajući aktualnu epidemiološku situaciju, nastava se izvodila online, na platformi Microsoft Teams. Zimska škola bila je podijeljena u četiri grupe od kojih će svaka održati po četiri radionice koje se održavaju u jutarnjim satima uz vodstvo renomiranih učitelja informatike velikogoričkih osnovnih škola.

U provedbi radionica bila je uključena i naša škola. Na radionicama "Upoznajmo AI uz Scratch" sudjelovalo je 15 učenika naše škole, a kroz zabavne aktivnosti programiranja u Scratch platformi upoznali su na koji način radi umjetna inteligencija te kako je primjenjiva u svakidašnjem životu. Radionice za učenike je osmislila i vodila učiteljica informatike Dalia Kager.

objavio: Dalia Kager   datum: 15. 1. 2021.

Ovaj mjesec: 1932