Počinje 20. Zimska škola informatike

Društvo pedagoga tehničke kulture i informatike i ove godine od 11. - 14. siječnja 2021. godine organizira 20. po redu Zimsku školu informatike. Zimska škola je namijenjena učenicima svih velikogoričkih osnovnih škola. Nastava se provodi na računalu s ciljem razvijanja logičkog mišljenja kroz učenje programiranja.

U OŠ Eugena Kvaternika radionice će se za prijavljene učenike održati 11., 12., 13. i 14. siječnja 2021. godine od 11:30 - 13:00 sati online, putem grupe Zimska škola na platformi Teams. Ove je godine tema Upoznajmo AI uz Scratch, a učenici će naučiti što je to umjetna inteligencija te kako ju možemo primijeniti u svakodnevnom životu kroz izradu programa u Scratch programskom jeziku. Radionice u našoj školi vodi učiteljica informatike Dalia Kager.

Pohađanje nastave za učenike je besplatno.

objavio: Dalia Kager   datum: 8. 1. 2021.