Školski medni dan s hrvatskih pčelinjaka

Školski medni dan organizira se u prvim razredima osnovnih škola u Republici Hrvatskoj. Medni dan obilježava se 07. prosinca na dan Sv. Ambrozija, zaštitnika pčela i pčelara, a ovaj tjedan obilježili su ga i prvašići naše škole. Ovim Programom predviđena je promocija meda proizvedenog na hrvatskim pčelinjacima,  podizanje razine znanja o važnosti meda kao dijela pravilne i nutritivne prehrane te educiranje učenika o važnosti pčelarstva za sveukupnu poljoprivrednu proizvodnju i biološku raznolikost.

Učenici su nakon radionice na poklon dobili staklenku s medom pčelarskog OPG-a Miroslava Antolčića i edukativnu slikovnicu. Saznalo se puno toga novog i zanimljivog, a svi učenici su jedva čekali doći kući i zasladiti se finim i zdravim medom. (Anja Radočaj)

1.b                                                            1.c

objavio: Davorka Facko-Vnučec   datum: 3. 12. 2020.