Istraživanje: "Kako smo? - Život u Hrvatskoj u doba korone"

Dragi roditelji,

trinaest profesorica, asistentica i suradnica s Odsjeka za psihologiju Filozofskog fakulteta u Zagrebu provodi istraživanje o utjecaju pandemije na različite aspekte života građana Hrvatske. Istraživanje se zove "Kako smo? - Život u Hrvatskoj u doba korone", a prvi podaci prikupljeni su u svibnju ove godine. Sada je u tijeku drugi krug prikupljanja podataka, u kojem mogu sudjelovati svi: oni koji još nisu sudjelovali, kao i oni koji su već sudjelovali u prvom krugu istraživanja. Posebno nas zanima kako se osjećaju i što o trenutačnoj situaciji misle roditelji i djeca školske dobi (od 1. razreda osnovne do 4. razreda srednje škole). Molimo vas da nam vi i vaša djeca pomognete to saznati.
Anketi možete pristupiti na poveznici:
Na prvoj stranici ankete naći ćete više informacija o istraživanju. Nakon toga tražit će se Vaša suglasnost za sudjelovanje Vašeg djeteta u istraživanju jer prema Etičkom kodeksu istraživanja s djecom učenici mogu pristupiti anketi samo uz suglasnost roditelja. Kad dijete ispuni anketu, Vi ćete, ako to želite, moći pristupiti anketi za odrasle.

Istraživanje je anonimno i rezultati će se prikazivati samo skupno. Osim
prikupljanja podataka, istraživanje uključuje i davanje psiholoških
savjeta putem besplatnih webinara, o čemu će sudionici biti obaviješteni
na kraju ispunjavanja ankete.

Unaprijed Vam zahvaljujemo na sudjelovanju u istraživanju! (G. Novković-Poje)

objavio: Davorka Facko-Vnučec   datum: 1. 12. 2020.