Prvo natjecanje osnovnih škola u graničaru

Graničar je svima nam dobro poznata dječja igra u kojoj su uživale generacije učenika.

Ove školske godine je po prvi puta službeno uvršten u školska sportska natjecanja.

Tako je 12. ožujka u OŠ Eugena Kvaternika održano prvo natjecanje u graničaru za učenike osnovnih škola Grada Velike Gorice, a sudjelovalo je pet škola sa svojim ekipama.

Za svaku ekipu je igralo devet učenika razredne nastave, po četiri dječaka i četiri djevojčice u polju plus jedan na granici. Igralo se na dva dobivena seta, a nakon odigranih deset napetih i neizvjesnih utakmica dobili smo i prvog gradskog pobjednika.

To su učenici OŠ Eugena Kvaternika koji su igrali u sljedećem sastavu: Ema Rogić, Maša Strineka, Paola Markprekaj, Tena Tkalec, Tena Markov, Pia Teskera, Šimun Gadanac, Bruno Martinčević, Gabrijel Rebić, Gabrijel Šebek, Luka Čolić i Nino Gršetić. Voditelj i mentor im je profesor Ivica Herceg.

Drugo mjesto osvojila je OŠ Velika Mlaka, treće OŠ Jurja Habdelića, četvrti su bili učenici OŠ Nikole Hribara, a peti OŠ Slavka Kolara iz Kravarskog.

Želimo pobjednicima da svoju školu i grad uspješno predstavljaju na predstojećem županijskom natjecanju! (Stanko Čudić)

objavio: Davorka Facko-Vnučec   datum: 13. 3. 2020.