Posjet crkvenim zajednicama

Dana 25.2.2020. godine učenici 7.c i 7.d razreda posjetili su pravoslavnu crkvu, židovsku općinu i protestantsku zajednicu. Prvo smo posjetili pravoslavnu crkvu. Tamo smo prisustvovali kraju jutarnje molitve. Nakon molitve nam je paroh Mihajlo govorio o obredima u njihovoj zajednici, pokazao nam dijelove crkve i malo više nas upoznao s pravoslavnim obredima. Sljedeće smo posjetili židovsku općinu. Tamo nas je uveo rabin.►

Tamo nas je uveo rabin. On nam je općenito govorio o židovstvu i o njihovim obredima krštenja i vjenčanja. Pokazao nam je odjela u kojima dječaci prvi put služe obred Bar Micva. Na kraju smo posjetili protestantsku zajednicu. Njihov pastor nam je pomoću crtanja i pisanja po ploči objašnjavao temelj i način njihove vjere. Nakon toga nam je pokazao prostor i način kako se kod njih ljudi krste. Na kraju svega su nas počastili kiflicama i čajem. Svi smo se zajedno fotografirali i krenuli natrag prema školi. Svidjela mi se terenska nastava i voljela bih kada bi bila češće.  (P. Kušević)

objavio: Davorka Facko-Vnučec   datum: 25. 2. 2020.